NovinkyMateřská škola Sluníčko

28. 02. 2023

SVRAB

V naší MŠ byl nahlášen výskyt svrabu. Prosíme všechny rodiče od zvýšenou pozornost příp. kožním projevům u Vašeho dítěte. Případný problém (i podezření) nám, prosíme, obratem hlaste. Děkujeme!

 

Ve třídách, v šatnách a v chodbách MŠ probíhá nyní desinfekce, hloubkový úklid, praní.

Včasné zajištění hygienických opatření eliminuje možnost případného šíření. Nebojte a nestyďte se říci, že jste se s problémem setkali. Nikdy nezveřejňujeme konktérní jména, ale na základě Vašeho hlášení jsme s to zajistit potřebná opatření včas! Za spolupráci děkujeme a velice si jí vážíme!

 

Jak poznat svrab

Zákožka svrabová má nejraději měkkou pokožku, a proto vyhledává jemná a tenká místa na kůži, jako jsou: prostory mezi prsty, zápěstí, podpaží, hýždě, oblast genitálií nebo prsou, kolem pasu. U dětí můžeme najít svrab ve vlasech, na ramenou, dlaních a chodidlech.

Jak vlastně svrab u lidí vypadá? Projevuje se zejména zarudlými pupínky. Často popisované chodbičky či cestičky (jemné, nepravidelné, lehce vyvýšené linky o délce 210 mm) bývají patrné málokdy, spíše se objevují jen jako dva červenavé body ve vzdálenosti několika milimetrů od sebe (začátek a konec chodbičky). Hlavním příznakem svrabu je úporné svědění, a to především v noci v teple. Proto na těle obvykle dominují škrábance a drobné ranky.

  zpět na přehled